середу, 10 грудня 2014 р.

Критика и критиканство  программы правительства


Джерело: Новое время
Вы еще не успели разочароваться в новом Кабмине? Как же так? Уже ведь прошла неделя, а реформ еще нет. Что же вы снова не в мейнстриме. Пора уже ругать. Реформ нет ведь. А неделя прошла. Неужели за это стоял Майдан? Вот и программу опубликовали, пока только заголовки. И ведь на тебе, в самих заголовках никакой конкретики. В содержании программы нет ничего конкретного, и занимает она всего 5-6 страниц. Почему не 100? Нас опять сливают….
Далі: тут

Ілюстрація: politdengi.com.ua

Мирославі Гонгадзе дали орден  княгині Ольги


Джерело: УНН
Президент України Петро Порошенко нагородив Мирославу Гонгадзе орденом княгині Ольги. Про це йдеться у відповідному указі № 926/2014 від 10 грудня, який опубліковано на сайті Президента.
"За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, активну громадську діяльність та високу професійну майстерність постановляю: нагородити орденом княгині Ольги III ступеня Гонгадзе Мирославу Володимирівну - журналістку, телеведучу", - йдеться в указі.
Довідка: Мирослава Гонгадзе - українська телеведуча, журналістка, юрист; вдова відомого українського журналіста Георгія Гонгадзе. Після загибелі чоловіка отримала політичний притулок у США і від 2001 року разом із дітьми оселилася в передмісті Вашинґтона.
Ілюстрація: sharij.net

Порошенко - Путіну: "Будь ласка, виведіть війська з моєї території"

Ілюстрація: Twitter

Президент України Петро Порошенко вимагає від Росії вивести війська РФ із України і закрити російсько-український кордон заради встановлення миру.
"Будь ласка, виведіть війська з моєї території", - звернувся він до Росії в Австралії на прес-конференції з прем'єр-міністром Австралії Тоні Ебботом, повідомляє Інтерфакс-Україна
.

Далі: тут

Чому  лукавить генпрокурор Ярема?


У вчорашньому інтерв’ю УП Віталій Ярема явив світові не тільки зразки транспарентності, але й укотре довів, що візантійщина й надалі залишається серед інструментарію вітчизняної політики. Риторичні фігури з уст головного блюстителя законності потребують не те уточнень і коментарів, вони просто таки просяться у рубрику «Цитата тижня».
Коли Віталій Григорович, мабуть, прибравши гримасу нерозуміння, обурюється, що, мовляв, суспільство вважає, що всі біди країни – це проблеми його відомства, то одразу ж провокує на відповідь, що почасти це так. Зрештою, яким був головний запит Майдану (до речі, генпрокурор мав би знати його не з чужих уст). Бажання спроведливості, яке, у першу чергу, корелюється із вимогами дотримання закону, рівності перед законом. ГПУ і її структурні підрозділи якраз і покликані стежити за дотриманням закону. Як вони це роблять – годі широко пояснювати, варто лише почитати повідомлення з новинних стрічок.
Пан Ярема може стопятсот разів наголошувати на потребі дотримання процедур і вимог закону, однак він нікого не переконає у тому, що йому та його колегам не до снаги покарати бодай кількох одіозних діячів режиму Януковича. Минув рік, і громадяни добре освідомленні, з якою оперативністю передаються до суду справи, коли на те є зацікавленість влади. А ось суспільний запит – даруйте, у нас процедура...
Ба більше, навіть ті «шістки», яких випало посадити на лаву підсудних, чомусь користають саме із гуманних новел нашого закону, отримавши як запобіжні заходи домашні арешти або підписки про невиїзд. А відтак – успішно кивають пятами. Не кажіть, що у нас всуціль корумповані судді, адже на слуханнях неодмінно є представник держобвинувачення. Значить, він надто лояльно трактує ступінь вини тих, хто, до прикладу, жорстоко розганяв студентів...
Але це «стрілочники». А ті, хто давав вказівки, ті, хто публічно закликав до розколу країни і підтримував (не тільки морально) майбутніх «аполчєнцев» з ДНР і ЛНР (до прикладу, Добкін) – взагалі «поза зоною досяжності». Очевидні факти сепаратизму заперечують, виявляється, експерти, однозначний висновок яких – відсутність складу злочину. То, може б, поцікавитися такими, з дозволу сказати, експертами?
Віталій Григорович каже, що він чиновник, а на чиновниках, - цитую, - «тримається світ». Контраверсійно, чи не так? Я чомусь переконаний, що світ тримається акурат всупереч чиновницьким циркулярам, бюрократії і свавіллю. Хоча у Яреми, певна річ, світ інший, ніж той, у якому живуть пересічні громадяни. Учора ж, - дуже доречно, - ЛігаБізнесІнформ опублікувала топ-десятку найбагатших прокурорів України. З неї можна зрозуміти чимало, зокрема і те, що люстрація ще довго оминатиме пишний офіс на Різницькій. Я, до прикладу, не можу зрозуміти, яким чином завідувачка громадської приймальні (так на хлопський розум називається Управління організації прийому громадян) умудряється отримувати понад півмільйона гривень офіційної зарплати? До слова, цифри статків підлеглих пана генпрокурора дуже далекі від суми офіційної винагороди, яку отримує їхній шеф. І на неї навряд чи можна звести маєток, який Віталій  Григорович намагається видати за скромну оселю (відео тут).
Генпрокурор злукавив немало. Хай там як, але сподіваюся, що в одній обіцянці він був щирим. «Ви не дочекаєтеся того часу, коли прокуратурі будуть показувати пальцями на людей і їх будуть затримувати». І на тому спасибі... 

Ігор Гулик. Ілюстрація: argumentua.com

На добраніч:) 

Олександр Пономарьов. Минає день
Нет никакого особого немецкого выхода для Путина 

Ілюстрація: ntv.ru


Автор: Катрін Гьорінг-Екардт. Джерело: Die Zeit. Переклад: УНІАН

Дверь для президента Путина, разумеется, остается открытой, чтобы он мог вернуться к конструктивным отношениям с ЕС и общими соседями. Но если танки снова окажутся в Украине и жестокая война на востоке Европы продолжится, мы вынуждены будем отвергнуть это предложение. Поскольку война – не то, к чему мы «стремимся». Война – это то, что происходит в Украине каждый день, с ведома и по воле лидеров России. Эта война началась, и будет продолжаться до тех пор, пока она нужна Путину для сохранения власти
Далі: тут

«Пасхальными песнопениями  история не кончится» 

Организаторы и участники «Снежной революции» о третьей годовщине Болотной

Ілюстрація: taday.ru

Автор: Ілья Азар. Джерело: Meduza
Три года назад, 10 декабря 2011-го, состоялся массовый митинг оппозиции под лозунгами «За честные выборы» на Болотной площади в Москве. Тогда казалось, что протестное движение впервые за долгое время смогло повлиять на политическую жизнь в России. Лидеры оппозиции обсуждали, нужно ли без всяких согласований собраться на площади Революции в двух шагах от Госдумы и ЦИК — или лучше ограничиться мирным митингом на Болотной площади в стороне от Кремля. В итоге победил второй вариант. 

Далі: тут

Есть ли православной церкви  место в русском мире? 



Хрещення великого князя Володимира. Радзивілівський літопис. Кінець XV ст.

Автор: Андрєй Пєрцев. Джерело: Слон
Чем больше мы слышим о духовных скрепах, русском мире, традиционных ценностях, «сакральном и храмовом», тем меньше места в информационном пространстве и интересах большинства остается для православной церкви. До крымских событий РПЦ была одним из столпов государства: в теленовостях часто появлялись сюжеты о поездках патриарха, церковные деятели проводили пресс-конференции, говорили о патриотическом и религиозном воспитании. Уровень цитируемости патриарха Кирилла, священников Всеволода Чаплина, Дмитрия Смирнова и дьякона Андрея Кураева был ненамного ниже цитируемости чиновников и депутатов. Церковь начала активнее заявлять о своей растущей роли. Приговор Pussy Riot виделся как результат ее победы, влияние демонстрировали многотысячные очереди к Поясу Богородицы и Дарам Волхвов. Предполагалось, что оно будет расти и дальше – официальный курс на сохранение традиционных ценностей и ковку духовных скреп подразумевал участие церкви, но власть, кажется, научилась обходиться без нее. Место духовной скрепы занимает патриотизм скорее мистический, чем религиозный, а вместо «Отче наш» многие соотечественники твердят «Крым наш». 

Далі: тут

Война и смысл: от Донецка до  Грозного 

 Ілюстрація: Сноб

Автор: Іван Давидов. Джерело: Сноб
Россия сегодня — это просто такое место между Донецком и Грозным, где пока боятся назвать по имени то грядущее, в которое страну заталкивают. Чечня  —   состоявшаяся Россия внутри России еще только становящейся, Чечня для остальной России — образ идеального будущего. Ну, или Новороссия. Это ведь почти синонимы

Далі: тут

Борисом Акуниным  заинтересовались следователи

Ілюстрація: elise.com.ua

Автор: Боріс Акунін. Джерело: Руфабула
Писатель Григорий Чхартишвили (Борис Акунин) написал в своем Facebook, что в его квартиру в Москве приходили неизвестные, представившиеся следователями.

Далі: тут

Порошенко хоче, щоб Турчинов  де-факто очолив Міноборони

 Ілюстрація: ru.tsn.ua

Автор: Тарас Клочко. Джерело: Еспресо.TV
Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін в закон України "Про РНБО", який передбачає збільшення повноважень як РНБО, так і його секретаря, і по суті робить секретаря Радбезу куратором всього силового блоку

Далі: тут

Скільки міліціонерів шукатимуть роботу?


В "ДНР" начались  массовые аресты боевиков 

Ілюстрація: ru.tsn.ua

Джерело: ОстроВ
Пятнадцать боевиков «ДНР» были доставлены вчера в СИЗО Донецка, еще 53 «ополченцев» поступили сегодня. Об этом на свой странице в Фейсбуке написал московский идеолог «русского мира» Роман Манекин.

Далі: тут

Ціна за Крим. Медведєв, як і  Путін, пишається анексією?

 Ілюстрація: РІА Новости

Автор: Олена Матусова. Джерело: Радіо Свобода
Керівник уряду Росії Дмитро Медведєв у середу поспілкувався з журналістами. За традицією, прем’єр Росії підбив підсумки року. Головними подіями 2014 Дмитро Медведєв назвав Олімпіаду в Сочі і приєднання Криму, яке в усьому цивілізованому світі називають анексією. Експерти вважають, що в подібній позиції керівника уряду нинішньої Росії немає нічого дивного.
Далі: тут

НПВ 

Ілюстрація: life.pravda.com.ua



Автор: Сергій Жадан. Джерело: ТСН

Ось багато хто до останнього сумнівався в уряді. Мовляв, втрачені шанси, змарнований час, жодних реформ, жодної люстрації, якесь дивне нове міністерство. Всі сумнівалися. Лише не я. Я вірив. Єдине – не знав, із чого почнуть: зі структуризації основ національного інформаційного простору (себто, з цензури), чи все таки з формування та оприлюднення концепції патріотичного виховання молоді (себто, з пропаганди). Виявилось, одне іншому не заважає, і приємне можна суміщати з корисним
Далі: тут

Кремль ведет войну и против  России, раскалывая своих граждан



Ілюстрація: inpress.ua

Автор: Андрєй Окара. Джерело: Новое время
Многие россияне искренне считают, что Путин будет вечным, по крайней мере, в ближайшие десятилетия. Проблема нынешней российской политической системы в том, что она выстроена вокруг харизматичного президента, и если из нее эту фигуру изъять, то начинается лавиноподобное явление, известное в русской истории как Смута. Механизм ее хорошо известен, и отсутствие в нынешней политической системе альтернативы Путину создает угрозу мощного и всеобъемлющего хаоса в России после Путина. Поэтому центробежные силы пока дремлют или не проявлены в условиях "путинского консенсуса".

Далі: тут

Екс-комісар ЄС призначений  бізнес-омбудсменом по боротьбі з корупцією в Україні

 Ілюстрація: rus.delfi.lv

Джерело: УНН
У київському офісі Європейського банку реконструкції та розвитку повідомили, що бізнес-омбудсменом по боротьбі з корупцією в Україні призначений екс-комісар ЄС з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета

Далі: тут

Непоправимо чужие 

Юрий Сапрыкин — о Первой  чеченской войне


Ілюстрація: warchechnya.ru

Автор: Юрій Саприкін. Джерело: Meduza
От этой войны не осталось общепризнанных народных героев — попытки газеты «Завтра» канонизировать рядового Родионова, пожертвовавшего жизнью за веру, не вышли за рамки круга читателей газеты «Завтра», из больших генералов-командующих один при загадочных обстоятельствах убит, другой погиб в авиакатастрофе, третий уже почти 20 лет находится в коме; те, кто остался в живых, занимают хорошие должности, но кажется, что и их судьба обделила заслуженной славой.

Далі: тут

Расплата войной и самосохранение власти 

Ілюстрація: sergeyelkin.livejournal.com



Автор: Дмітрій Биков. Джерело: Эхо Москвы
Легко было предсказать, что украинский кризис будет использован как повод для прямой внешней экспансии. Еще легче было догадаться, что Крымом дело не ограничится. Война помогает решить все задачи: ликвидировать оппозицию — вплоть до физического уничтожения — под предлогом окончательного сплочения.
Никакой социальной ответственности: какая там медицина, какие пенсии, война же! Абсолютная закрытость, секретность, враждебное окружение, самые дикие союзники и самые кровавые жертвы — хватит уже гуманизма, наигрались.
Далі: тут


Рейтинг прокуроров: Верхушка ГПУ отчиталась о доходах. Кто богаче 

Ілюстрація: goloskarpat.info


Генеральная прокуратура впервые полностью раскрыла декларации всех сотрудников своего центрального аппарата.
ТОП-10 богачей в ГПУ выглядит следующим образом.

1. Людмила Ерхова
Начальник управления планово-финансовой деятельности
Доход за 2013 год: 1 998 000 грн
2. Ольга Кидисюк
Начальник управления организации ведения Единого реестра досудебных решений
Доход за 2013 год: 538 219 грн (семья - 170 825 грн)
3. Леся Кульбида
Начальник управления организации приема граждан
Доход за 2013 год: 535 056 грн (семья - 665 603 грн)
4. Олег Уманский
Начальник управления информационных систем
Доход за 2013 год: 534 504 грн (семья - 948 470 грн, все от предпринимательской и профдеятельности)
5. Алексей Баганец
Заместитель генерального прокурора
Доход за 2013 год: 501 576 грн
из них зарплата 0 грн
пенсия 250 000 грн
6. Владимир Жербицкий
Первый заместитель Главного военного прокурора
Доход за 2013 год: 486 221 грн
7. Александр Коваленко
Первый заместитель начальника ГУ международно-правового сотрудничества
Доход за 2013 год: 474 117 грн
8. Василий Кожухарь
Первый заместитель начальника ГУ надзора за соблюдением законов при выполнение судебных решений
Доход за 2013 год: 457 279 грн
9. Олег Макарчук
Начальник управления организационного обеспечения
Доход за 2013 год: 451 654 грн
10. Елена Романюк
Начальник управления правового обеспечения
Доход за 2013 год: 432 018 грн
Далі: тут

Біла гарячка? 

Міхаїл Лєонтьєв договорився до маячні, що Грузія і Україна першими... напали на Росію


«Европа должна России ноги  мыть и это пить» 

и другие удивительные сентенции, которые Софья Вольянова услышала на Петербургском международном молодежном форуме

 Ілюстрація: Colta

Автор: Софья Вольянова. Джерело: Colta
— Мы хотим избавиться от мифа, что патриотизм — это нечто старомодное, серое, неинтересное, «кремлевское». Мы хотим сделать патриотизм ярким и стильным! Нам нужно составить достойную конкуренцию своим либеральным оппонентам и заинтересовать молодежь, — проговаривает цели секции «Патриотизм» модератор Виктория Березина.
Руководитель секции Данил Шишкин, главный редактор газеты «Вольтер», составивший список нацпредателей, за неделю до форума ушел в армию, о чем залу сообщили под аплодисменты собравшихся.

Далі: тут

Что в реальности делал князь  Владимир в сакральном Крыму

 Віктор Васнєцов. Хрещення князя Володимира

Автор: Пйотр Бологов. Джерело: Слон
Когда Владимир Путин объявил, что крещение князя Владимира в Херсонесе делает Крым и Севастополь для русских не менее сакральным местом, чем Храмовая гора для евреев, многим такой поворот исторический мысли показался новым и неожиданным. Однако в околоисторической литературе и публицистике сравнения Херсонеса с Иерусалимом попадаются уже давно, а в последние годы особенно часто. Поэтому здесь было бы интересно обратиться к реальным историческим источникам и постараться понять, чем же на самом деле занимался в Крыму князь Владимир Красно Солнышко, сколько в этом было сакрального и насколько его действия оказались важны для истории Руси и Византии

Далі: тут

«Константинопольский проект»

Почему российский Крым — это  война

 Священики на церемонії передачі 14 винищувачів Су-27СМ і Су-30М2 авіаційному полку, базованому на аеродромі Бельбек під Севастополем. Ілюстрація: ТАСС

Автор: Міхаїл Крилатов. Джерело: Аргумент
Как подтвердил на днях Генеральный штаб Вооруженных Сил Украины, Россия разместила в Крыму ракетные комплексы «Искандер», способные нести и ядерные, и кассетные заряды большой мощности. Это баллистические ракеты весом 3,8 тонны, снабженные твердотопливным двигателем, которые обладают дальностью поражения цели от 280 до 400 километров.
Как сообщали украинские военные, ракетные комплексы «Искандер» дислоцированы также в приграничной полосе России с Украиной напротив Донецкой области. При этом на Донбассе воюют более 32 тысяч кадровых российских военных, а в аннексированном Россией Крыму создается особая группировка вооруженных сил, которая будет способна применять новейшие системы наступательных вооружений, в том числе ядерное оружие.

Далі: тут

Путін як Троцький

 Ілюстрація: otvetto.ru

Автор: Владіслав Інозємцев. Джерело: Ведомости. Переклад: zbruc
Схоже, базові елементи зовнішньої політики Росії визначаються прихильниками троцькістської теорії перманентної революції
Володимир Путін традиційно сприймається як прихильник Realpolitik, що вірить в баланс сил та інтересів, що прагне прораховувати свої кроки і дії опонентів, що дотримується традиційного трактування суверенітету і держави. Проте новітні тренди в російській зовнішній політиці суґерують думку, що її базові елементи визначаються прихильником троцькістської теорії перманентної революції.

Далі: тут

Начался финансовый крах  фашистской России. Почему?

Ілюстрація: epravda.com.ua

Автор: Слава Рабіновіч. Джерело: Новое время
Средний класс России будет уничтожен. Он станет просто бедным. Бедные станут нищими. Нищие станут хуже, чем нищими, и начнётся русский бунт, грозный и беспощадный.
Страной управляют политические, экономические, финансовые и юридические дегенераты. Превращая страну в фашистский неофеодализм нищих людей, управляемых супер-богатой кликой узурпаторов-неофеодалов.
Великий де-леверджинг ускорит это превращение. А возможно, в этом и заключался первоначальный план от 1-го марта сего года.

Далі: тут

Як Сергій Лойко не захотів  стати заступником міністра інформації 

Сергій Лойко, кореспондент "Los Angeles Times". Ілюстрація: freetavrida.org

Джерело: Эхо Москвы
Я с огромным уважением отношусь к тому, что делает и всегда делал Юрий Стець. Считаю его незаурядной, выдающейся личностью. И считаю, что Юрий внес и вносит огромный вклад в дело реформирование украинского политического истеблишмента и общества.

Далі: тут

Минск2: Путину сообщили  сколько будет стоить “новороссия” и он подавился



Ілюстрація: inosmi.ru

Джерело: Русский Еврей
Новый раунд переговоров будет проходить в принципиально новых условиях, нежели сентябрьский. Тогда, сразу после иловайского котла и полураспада фронта, украинская сторона была в заведомо проигрышной позиции. Петру Порошенко было необходимо любыми средствами стабилизировать ситуацию на востоке, чтобы не только остановить наступление на Мариуполь, но и провести парламентские выборы с достойным для себя результатом.
Во многом именно поэтому сентябрьские договоренности для украинской стороны были далеки от идеальных и вызвали множество нареканий в Киеве. Недовольство было вызвано политической частью соглашения: de facto признанием власти боевиков в Донбассе, обещанием содержать оккупированные территории, а также предоставить им некий “особый статус”, что многими было воспринято как первый шаг на пути федерализации страны по кремлевскому сценарию.
Впрочем, ни украинское руководство, ни лидеры сепаратистов к исполнению взятых на себя обязательств слишком серьезно относиться не стали. В неподконтрольных Киеву районах Донецкой и Луганской областей состоялись никем (даже Россией) не признанные “местные выборы”, что дало повод отказаться от исполнения своих обязательств в политической и финансовой части соглашения. Перемирия и отвода войск, которые также были прописаны в минском меморандуме, также не случилось.

Далі: тут

Членство України в НАТО не  принесе нічого доброго - Бжезінскі



Ілюстрація: hvylya.net

Членство України в НАТО не принесе нічого доброго.
Таку думку висловив відомий політолог і радник кількох президентів США Збігнєв Бжезінскі під час конференції у Вашингтоні, пише Dziennik.pl.
За його словами, вступ України до альянсу лише загострить існуючий конфлікт з Росією.
"Обмежений конфлікт може бути вигіднішим для Росії, ніж для нас, тому що може призвести до цілковитої руйнації української економіки і демократичної системи", - зазначив Бжезінскі.

Далі: тут

Тихая немка



Ілюстрація: firtka.if.ua

Автор: Джордж Пекер. Джерело: New Yorker. Переклад: inosmi

Летний день в Рейхстаге. Мягкий солнечный свет просачивается сквозь огромный стеклянный купол, мимо поднимающихся по спиральной лестнице туристов, и попадает в главный зал заседаний парламента. Половина депутатских мест пустует. За трибуной стоит невысокая, слегка ссутулившаяся фигура в пурпурном пиджаке, черных брюках, с шапкой бесцветных волос, читающая речь по бумажке. Канцлер Федеративной Республики Германия и самая влиятельная женщина в мире Ангела Меркель изо всех сил старается быть неинтересной.
Далі: тут

Угрюмо смотрит Путин в стену-2 

Неожиданное продолжение 



Ілюстрація: Руфабула

Автор: Вадім Давидов. Джерело: Руфабула
Одноактная пьеса без эпилога
Отказ от ответственности: нижеследующее никогда не происходило в действительности. Больше того — не могло происходить. Любые совпадения с реально существующими людьми, местами и событиями, историческими и современными, являются непреднамеренными и случайными.

Далі: тут

Угрюмо смотрит Путин в стену

Ілюстрація: vitki.org

Автор: Вадім Давидов. Джерело: Руфабула
Владимир Владимирович очень зол. Нет, «зол» — это не совсем точное слово, или, говоря откровенно, совсем неточное. Владимира Владимирович негодует. Он в ярости. Недоумевает. Разочарован. Ему не по себе.
В чём же дело?
Владимир Владимирович не понимает, почему с ним никто не желает разговаривать.
Как так, спросите вы. А перезвон с Меркель и Обамой? А…

Далі: тут

Спотворення пам’яті 

Ілюстрація: zbruc

Автор: Хосе Альварес Хунко. Джерело: El País. Переклад: zbruc
2014 рік був роком столітніх роковин: початок Великої війни в Європі, наприклад, чи завершення Війни за іспанську спадщину. Утім, більш непоміченим пройшло ушанування 1814 року, коли закінчилася наполеонівська війна в Іспанії і на трон повернувся Фердинанд VII Бажаний, який зробив свій державний переворот супроти конституційного ладу, ув’язнивши чи відправивши у вигнання його батьків-засновників.

Далі: тут

Каспаров - "проєвропейським кримнашистам" Ходорковському і Навальному: В Європу  з краденим не беруть


Джерело: Еспресо.TV
У позиції російських "опозиціонерів-кримнашистів" Олексія Навального та Михайла Ходорковського є одна дуже серйозна логічна суперечність
Таку думку в ефірі програми "Шустер LIVE" висловив екс-чемпіон світу з шахів, один з лідерів російської опозиції Гарі Каспаров, передає Еспресо.TV.
"Це інтелектуальний самообман. Вони (Навальний і Ходорковський, - ред.) повторили майже синхронно, що Росії требу рухатися в Європу, а коли всі (і Україна також, - ред.) вже будуть в Європі, то вже й не важливо, чий буде Крим.

Далі: тут