вівторок, 16 грудня 2014 р.

Очікуючи на  Обаму


Порошенко не гає часу даремно. Поки помічники Барака Обами набирають чорнило для ручки, якою президент поставить свій автограф під «Актом на підтримку свободи України», ПОП провернув операцію, що не вдалася колись Вікторові Андрійовичу Ющенку. Причому, Петро Олексійович теж був не останнім учасником тієї давньої драми.
Далекого 2005 року, цілком усвідомлюючи наслідки переформатування політичної системи країни після реформи аля Кучма, помаранчевий лідер зробив спробу трансформувати РНБО у фактично паралельний уряд країни. На противагу премєрові – Юлії Тимошенко. Ющенко прекрасно усвідомлював, що «газова принцеса» не дасть йому правити так, як того хотілося, усі важелі фактично перебували у її руках, а рівень підтримки серед вчорашніх переможців Майдану-1 зашкалював. Власне кажучи, ВАЮ не залишалося інших варіантів: він призначив Порошенка секретарем РНБО (мала втіха після обіцяного премєрства), а заспокійливим призом мало стати цілковите переформатування Ради на потребу президентським амбіціям. Та тоді не склалося – рвонув скандал з «любими друзями», у висліді якого обоє – що Тимошенко, що Порошенко – позбулися посад, а Віктор Янукович розпочав стартап, що завершився трагедією 2010 року. Трагедією не тільки і не стільки для Ющенка, як для всієї України.
Порошенко врахував помилки Віктора Андрійовича. І хоч ситуація 2014-го кардинально відрізняється від тодішньої, все ж головні сенсові складові залишилися. Даремно деякі експерти переконують, що Турчинов на посаді секретаря РНБО стане запорукою тривалого миру між президентом та премєром. Думаю, що Турчинов, попри його пасторську здатність знаходити компроміси, не надто захищатиме свого нинішнього працедавця або вчорашнього партійного боса, коли ті спробують зробити щось на шкоду або на власний розсуд. Не для того Олександр Валентинович фактично витягнув країну із стрімкого постмайданного піке і кримської кризи, не для того він рішуче розійшовся із давньою соратницею Тимошенко, аби дозволити комусь сторонньому перекреслити його харизму. Реноме особистого ворога Путіна зобовязує на особливу позицію і гарантує особливу вагу Турчинова у сучасній політиці. Видається, не тільки українській.
Олександру Валентиновичу належить зробити те, що давно і ефектиивно працює у США – гарантувати сильну президентську владу на противагу «свавіллю» сенаторів та конгресменів (особливо тоді, коли більшість за політичними опонентами). Інструментом цієї влади має виступити РНБО, рішення якої перша особа держави буде запроваджувати своїми указами. Причому, ці укази не потребуватимуть контрасигнації уряду чи премєра, що свого часу вдалося таки протягнути Юлії Тимошенко. Яценюку для цього явно забракне сил, та й Турчинов навряд чи підтримає такі наміри премєра.
Додайте сюди чинник моменту – війна, російська агресія ще довго залишатимуться найвагомішим аргументом для тих, хто буде змушений виправдовувати або заздалегідь не надто демократичні рішення, або непопулярні соціальні реформи.
І ще – загальний тренд, який вже нині, з огляду на певну невизначеність ситуації з «Актом на підтримку свободи...», дав легковажним експертам нагоду назвати Україну 51-м штатом Америки. На Печерських пагорбах не заперечують проти такого «обмеження суверенітету». По-перше, тому, що інших варіантів не проглядається, а, по-друге, всупереч путінській маячні про фетиш російського суверенітету. Будь-що, аби тільки насолити Москві. Принаймні досі схожа тактика себе виправдовувала.
Отож поки Обама медитує над архіважливим для України документом, «кривавий пастор» (в інтерпретації Раша-тудей) освоюється у новому затишному кабінеті. Утім, спокій та сумнівна слава «кадрового відстійника», здається, випарувалися з приміщення РНБО надовго. Якщо не назавжди...

Ігор Гулик. Ілюстрація: topwar.ru   

Шесть странных смертей – следы ведут в Россию


Автор: Енріко Франческіні. Джерело:  La Repubblica. Переклад: HP2

Их называли «клуб миллионеров», этих друзей-финансистов в бурлящем в последнее десятилетие Лондоне. У них было все: деньги, красивые женщины, автомобили, шикарные дома, сказочные каникулы. И вот теперь все они мертвы, официально – погибли в результате несчастных случаев. Но если два факта воспринимаются как знак, то шесть – как минимум вызывают подозрения: один выпал из окна, налетев на железную решетку ограждения, двое других упали под поезд метро, один скатился с крыши торгового центра, один разбился, находясь на борту своего вертолета, другой повесился в собственной ванной. Перефразируя Агату Кристи, все это можно назвать детективом шести маленьких набобов, пишет автор статьи.
Далі: тут

Ілюстрація: 24warez.ru

Путинкрыш 

Автор: Андрєй Піонтковскій. Джерело: ТСН
Мы ждем, что наш национальный вождь скажет народу послезавтра в своем, так называемом обращении к народу, во время ежегодной  большой пресс-конференции. Я думаю, люди снова услышат проклятия в адрес Запада, американцев, пятой колонны, национал-предателей, украинцев, которые никакой не народ, а такие же русские, только предатели. Это все будет говориться, но никаких агрессивных шагов по отношению к Украине и к Западу, несмотря на всю свою ненависть, он сейчас себе позволить не может. Отношение к нему в мире необратимо поменялось и любая новая эскалация с его стороны вызовет ответные меры, только уже совершенно уничтожающие экономику. Путин сейчас, как раненый зверь. И он скорее поджал хвост, чем встал на дыбы и зарычал.
Далі: тут
Ілюстрація: svpressa.ru


Чи наважиться Путін на  «різдвяний бліцкриг»?



Автор: Сергій Грабовський. Джерело: День
Ясна річ, ані «системні ліберали», ані мільярдери з оточення Путіна, ані значне число російських урядовців і навіть генералів не хочуть ховатися до протиатомного бункеру, розуміючи, що виходу з нього не буде. Тож не капітулянтство та поступки, а рішучий опір і готовність дати відсіч будь-яким спробам російської агресії на будь-яких оперативних напрямах і в будь-який час працюють на Україну і на падіння режиму «кремлівських чекістів». Сьогодні, як видається, головне – не впадати у пацифістські настрої та не робити непродуманих кроків, не розслаблятися надмірно у святковий період і в жодному разі не довіряти солодкоголосим заявам, які можуть пролунати з Кремля. Це стосується й української влади, й українського суспільства.
Далі: тут

Ілюстрація: radiosvoboda.org

Путин и правительство  Медведева должны уйти в отставку



Автор: Слава  Рабіновіч. Джерело: Fb, Новое время
Если у кремлевских КГБшников была стратегия привезти назад вывезенный кэш и скупить на него все обанкротившиеся компании, по сути, отобрать их у текущих собственников посредством чудовищных геополитических авантюр, повлекших за собой чудовищные финансовые и экономические последствия, то эта стратегия тоже не сработает: Россия не переживет Великой депрессии. Скажу еще раз: Россия не переживет Великой депрессии. Которая наступит
Далі: тут
Ілюстрація: gordonua.com


Тупак Шакур і карта  Російської імперії



Автор: Євгєній Курмашов. Джерело: Lb
Похоже, что «партии мира» больше нет. Оставаться ее главным представителем отныне опасно. Былое пространство для маневра, как и эпоха портретов Тупака Шакура на стене – уже история. Неизменным остается лишь Modus Operandi. Если человек с самым лучшим политическим чутьем на просторах РФ вдруг становится империалистом и оголтелым сторонником экспансии (повторимся, что в данном случае не так важно из чьих уст эти свидетельства прозвучали), значит альтернативного сценария развития ситуации в данный момент нет.
Далі: тут

Ілюстрація: nnm.ru

Турчинов будет выполнять свою  миссию - добивать Россию



Автор: Сергєй Іванов. Джерело: Fb
Сегодня Турчинов имеет в украинском обществе большую поддержку, чем Порошенко. И на то есть много объективных причин. Зато Президента хорошо воспринимают за границей. Поэтому suum cuique, и пока Порошенко будет срывать овации в Конгрессе США и делать селфи с украинцами Острова Пасхи, Александр Валентинович будет выполнять свою миссию - добивать россию. Потому что россия - это оплот метафизики зла, котики, и никакая это не шутка.
Далі: тут

Ілюстрація: tsn.ua

Валютный занавес и конец  путинской потребительской революции



Автор: Алєксандр Баунов. Джерело: slon
Советский Союз, однако, развалился не только от колбасы, и даже не от джинсов. Советский Союз развалился от недоступности внешнего мира.
Доступность внешнего мира русский человек в советское, особенно позднее советское время рассматривал как одно из прав, которое он теоретически имеет, а ему не дают, и за это не любил советскую родину, и когда та начала падать, не подставил плечо, а подтолкнул: катись. Не выпускала из дома, так пусть дом развалится, так из него и выйдем. Показывали в «Международной панораме» невеселые лица парижан да американских безработных в марше на Вашингтон, а нам бы такой пиджачок, брючки такие, ботинки из кожи натуральной, как у тех безработных, и тоже желательно поближе к Вашингтону. 
В нынешнее же время в доступности внешнего мира могут увидеть одно из прав, которое было, да теперь отнимают.
Далі: тут

Ілюстрація: slon

«Є народи-хижаки і  народи-будівники» 

Валерій Шевчук про українсько-російський конфлікт



Автори: Віктор Ціон та Андрій Квятковський. Джерело: zbruc
Що задумав Бог про Росію чи Україну не нам знати, Бог-бо неосяжний і нерозгаданий. І ніякий Соловйов Бога не здолає збагнути, як і Божого промислу не пізнає. Тому на це питання годі відповісти. Але гляньте, що діється побіч. Чи не присутні ми при зударі віковічних антагоністів: Божості, що несе світло та добро, і дияволізму, що несе затуманення мозку, знищення, загарбання і руїну на нашу землю й замахуючись на цілий світ? До речі, згаданий мною вище С.Кленович теж про це міркував – є в нього така поема «Звитяжство богів». Отож у тому, можливо, і є частина з тієї відповіді, якої прагнете. Бо й сліпому видно: де Правда, там і Бог.
Далі: тут

Ілюстрація: zbruc

«Будет только хуже» 

The Washington Post — о состоянии  российской экономики


Автор: Метт О’Браян. Джерело: The Washington Post. Переклад: Meduza
Забавная штука случилась с Владимиром Путиным, пока он наворачивал стратегические круги вокруг Запада. Российская экономика рухнула.
Последние новости: Центральный банк России на экстренном совещании в час ночи поднял процентную ставку с 10,5 до 17 процентов, стараясь тем самым остановить падение рубля, который за год уже обесценился на 50 процентов. Отчаянный шаг — ради спасения российской валюты в жертву приносится российская экономика. То есть даже если он сработает, все станет сильно хуже.
Далі: тут

Ілюстрація: www.gazeta.ru

Владимир, или Сломленная  вертикаль

Комментарий к Рамзану


Автор: Іван Давидов. Джерело: Сноб
Рамзан Ахматович Кадыров, объявив, что отныне на территории Чечни действует принцип коллективной ответственности, наглядно показал, что это такое — настоящий суверенитет. Вот его слова, ставшие уже знаменитыми: «Я официально заявляю, что пришел конец времени, когда говорили, что родители не отвечают за поступки сыновей или дочерей. В Чечне будут отвечать!»
Далі: тут

Ілюстрація: Сноб

Дан отказ ему на Запад 

ЕСПЧ и Россия не идут навстречу друг другу

Автори: Анна Пушкарская, Анна Заніна. Джерело: КоммерсантЪ
Вчера коллегия из пяти судей ЕСПЧ отклонила обращения российских властей о передаче на рассмотрение Большой палаты суда семи дел по жалобам против РФ, которые были удовлетворены нижестоящей инстанций Страсбургского суда. Самым резонансным из них является решение о выплате бывшим акционерам ЮКОСа €1,866 млрд в качестве компенсации за установленные еще в 2011 году ЕСПЧ нарушения их прав, гарантированных Европейской конвенцией по правам человека. Кроме того, РФ не согласилась с решением ЕСПЧ, присудившего Борису Немцову выплату €26 тыс. за незаконное задержание на митинге 2010 года. В числе других обжалованных РФ решений — признание нарушений прав этнических чеченцев в Курганской области и дела об экстрадиции из России жителей Средней Азии. Общая сумма присужденных им компенсаций — около €150 тыс.
Далі: тут

Ілюстрація: 112.ua

Хроніки галицьких гобітів 

Халтура сучасного націотворення

Автор: Данило Косак. Джерело: zaxid.net
Передноворічний час – час на епічні історії, на різдвяні казки і саги. На оповіді про Добро і Зло, Правду і Кривду, злу мачуху й дідову доньку. Невідомо, чи то просто новорічне, чи, може, під впливом критики фахових істориків, чи під враженням від останньої частини трилогії «Гобіт», адепти галицької ідентичності вирішили змінити тактику. Тепер справжні галичани не заморочують собі голову пошуком пристойних історичних обґрунтувань своєї ідеї. Натомість пропонують легку і, головне, чорно-білу версію «історії». Остання стаття відомого публіциста Володимира Павліва сигналізує читачам про початок історії-казки, яка змінює нудну і нецікаву історію-науку.
Далі: тут

Ілюстрація: torrents.net.ua

Порошенко призначив Турчинова  секретарем РНБО



Президент Петро Порошенко призначив Олександра Турчинова секретарем Ради нацбезпеки і оборони.
Відповідний указ оприлюднений на сайті президента.
Далі: тут

Ілюстрація: 112.ua